Kulich do škol

Kulich do škol je vzdělávací projekt pro žáky prvního stupně základních škol. Projekt interaktivní cestou seznamuje děti (a potažmo i jejich rodiče) s problematikou opuštěných psů a koček a nabízí řešení – co každý z nás může udělat pro to, aby nedocházelo k drastickému přeplňování útulků.

Povídání o Kulichovi do škol v pořadu Chcete mě? zde
Kulich do škol v Dobrém ránu s Českou televizí zde (min.2:50)
Zprávičky na Déčku (ze dne 14.2. 2015, min.1:55)

Výuka programu Kulich do škol nevyžaduje přítomnost odborníka z řad ochránců zvířat. Balíček obsahuje brožurku pro učitele, který z ní načerpá všechny podstatné informace. Dalším přínosem je podrobná metodologie, která má učiteli co nejvíce zpříjemnit a usnadnit vedení hodiny. Této osnovy výuky se  však učitel držet nemusí, pokud dané informace zprostředkuje v jiném pořadí či jiným způsobem. V případě zájmu o kompletní balíček mohou školy objednávat na emailu info@nekupujadoptuj.cz nebo volat na tel.číslo 777 78 00 30. Počet brožurek pro děti se bude odvíjet od počtu žáků ve třídě. Neváhejte nás kontaktovat, rádi poradíme.

Pro zájemce z řad širší veřejnosti je balíček k mání za 300 Kč, pro školy je zdarma. Veškerý výtěžek z prodeje balíčku bude použit na další šíření tohoto vzdělávacího programu.

Vzdělávací balíček Kulich do škol sestává z následujících částí:

  • Brožura pro děti „Kulich do škol. Povídání o pejscích a kočičkách.“
  • Brožura pro vyučující, vychovatele nebo rodiče
  • Metodologie pro učitele
  • CD „Kulich Veliký vypravuje …“
  • Kvíz
  • Ceny pro výherce – placky Nekupuj. Adoptuj!

 

Brožura pro žáky: 
Děti na začátku hodiny obdrží barevnou brožuru se všemi potřebnými informacemi. Tu si pak smí odnést domů, aby ji měly kdykoli v budoucnu k dispozici, popř. do ní mohli nahlédnout i jejich rodiče. První kapitola poskytne impuls k zamyšlení, zda si domácího mazlíčka vůbec pořídit, nebo zda podmínky, ve kterých by žil, neodpovídají jeho potřebám. Druhá kapitola seznamuje čtenáře s možnostmi, kde psího nebo kočičího kamaráda získat. Podrobně rozebíráme nevhodné cesty a vysvětlujeme, proč si určitě nepořizovat psa nebo kočku od množitelů – ať už komerčních, kteří prodávají tzv. čistokrevná zvířata bez průkazu původu, nebo těch drobných, kteří množí své domácí mazlíčky, většinou křížence. Dále se zabýváme vhodnými způsoby, jak k domácímu mazlíčkovi přijít. Mezi ty řadíme pořízení zvířete s průkazem původu z renomované chovatelské stanice na straně jedné, nebo – ještě lépe – zamyšlení se nad krásami adopce a osvojení si zvířete z útulku, azylu či depozita.

SONY DSC Kulich - 4. B Klášterec 13

Brožura pro učitele
Představení problematiky opuštěných zvířat, aby se učitel v dané látce rychle zorientoval.

SONY DSC SONY DSC

CD Kulich Veliký vypravuje…
Popisuje osudy čtyřnohého hrdiny Kulicha, který promlouvá nejen k dětem o tom, jaké to je být z útulku. Prostřednictvím psího vyprávění posluchači poznají jednu cestu za novým domovem, na niž čekají tisíce dalších psů.

kulich cd

Metodologie pro učitele
Cílem osnovy výuky je co nejvíce ulehčit a zpříjemnit práci samotným vyučujícím. Osnova krok za krokem popisuje, jak hodinu začít, jaké otázky pokládat, kdy začít s poslechem povídky, kdy ji přerušit, na co se dětí ptát, kam je směřovat.

Kvíz
Prověří pozornost dětí během dvouhodinovky.

Ceny pro výherce – placky Nekupuj. Adoptuj!
Motivují k lepším výsledkům.

Kulich - 4. B Klášterec 45