Kastrace kočky Micky – Jež v Loděnicích

Paní Kulczycká se již řadu let stará o kočičí bezdomovce – v několika lokalitách je pravidelně krmí, kastruje a zabezpečuje i polystyrénové boudičky na zimu. Sama má doma osm zachráněných chlupáčů.
Zaměstnanci kamenické firmy Jež v Loděnicích o úsilí paní Kulczycké vědí, proto se na ni obrátili s prosbou o pomoc, když se u nich objevila nově příchozí kočička Micka. Přestože zabezpečení kastrace již bylo nad její finanční síly, paní Kulczycká kočičku svému osudu neponechala a hledala pomoc.
Protože se Nekupuj. Adoptuj! zaměřuje na řešení příčin problému opuštěných psů a koček, kastraci kočky Micky pomohlo zafinancovat.

A jak se paní Kulczycká k pomoci strádajícím kočkám vůbec dostala?
“Jak začala má činnost? Jednoduše. Jednoho krásného dne dcera přinesla ze sídliště choulící se klubíčko, a jak se říká, bylo vymalováno. Naše první, Amy. Pak se kočičky nabalovaly. A se zvyšujícím se počtem kočiček se o mně ví stále více. V květnu minulého roku jsem od firmy Jež odvezla viditelně nemocného toulavého černého kocourka. Vzhledem k tomu, že jsem věděla o paní, která se o něj starala, tak jsem jí oznámila, že je u nás. Byla ráda. O měsíc později mi oznámila další výskyt 3 kočiček. Dovezla jsem jim polystyrenové bedýnky a krmím. V srpnu přijela dcera a říká ,,u Ježe stojí autobus, a řidič vyhazuje kotě ven a kope do něj“. Na nic jsme nečekaly a přibyl Neo. Bohužel mě potkala v prosinci osobní tragédie, po které již nemohu domů jinou kočičku vzít. Nemohu tuláčkům dát domov, o to víc se jim snažím pomáhat přežít venku.
Před cca třemi týdny při krmení, mě zavolala jedna paní, že na vrátnici u Ježe mají kočičku, která mrouská. Na můj dotaz, co budou dělat, když bude mít koťata, jsem slyšela, co jsem nechtěla – ´no co, zlikvidujem´. Proto jsem se Micce snažila pomoci kastrací.”

Paní Kulczycké za její obětavost děkujeme a přejeme jí i kočičkám spokojený život.

lokalita 2
lokalita1-0