GPS pro psy – vše, co potřebujete vědět

Váš zvířecí přítel často opouští domov a vy byste v takových situacích rádi věděli, kde se nachází? Nebo jen chcete mít jistotu, že vašeho psa rychle najdete, pokud by někdy došlo k tomu, že se náhodou zatoulá? Existuje řešení, díky němuž se vyhnete vylepování letáků se ztraceným mazlíčkem. Jsou jím GPS pro psy. Speciální obojek s tímto přístrojem zároveň skvěle slouží i jako prevence – umí totiž zaslat upozornění, jestliže pes opustí vámi zvolenou zónu a dokonce na něj lze zavolat jako na mobilní telefon a dát zvířeti hlasový povel.

V tomto příspěvku se budeme věnovat univerzálnímu GPS obojku pro psa. Co všechno GPS obojek umí a proč je jeho pořízení vhodné?

Moderní technika je přítelem chovatelů. GPS pomocníky oceníte zvláště tehdy, máte-li doma toulavého čtyřnohého kamaráda, který se často vydává na výlety mimo domov. Ale i další chovatelé si GPS obojek oblíbili, jelikož jim umožní rychle zjistit, kde se jejich mazlíček nachází nebo sledovat, na která místa během dne chodí.

Nejen pro okamžité zjištění polohy

Hlavním účel GPS obojku je samozřejmě jasný – zjistit, kde se pes právě nachází, a to s přesností na několik metrů. Malý přístroj schovaný v obojku však má i další funkce. Umožňuje například zaslat upozornění v případě, že pes překročí určenou zónu, průběžně sledovat jeho pohyb během celého dne nebo zaslat upozornění v případě nízkého stavu baterie.

GPS lokátor zasílá upozornění formou SMS (je tedy nutné vložit funkční micro SIM kartu) a navíc pro něj existuje mobilní aplikace s telefony s OS Android. Dokonce má i oboustrannou hlasovou komunikaci, jež nahrazuje mobilní telefon.Obojek má minimální hmotnost, takže jeho nošení vašeho mazlíčka nijak neomezuje a neobtěžuje.

Specifika GPS obojku

Výdrž až 18 dní – bude-li pes s GPS obojkem neustále v pohybu, vydrží lokátor v provozu 18 hodin. Pokud se lokátor pohybovat vůbec nebude, vydrží ve stand-by až 18 dní. Lokátor má otřesový senzor. Nezaznamená-li lokátor pohyb déle než 5 minut, automaticky přejde do úsporného režimu.
• Citlivý GPS přijímač – s přesností na několik metrů.
Upozornění přes SMS nebo mobilní aplikaci – přístroj umí zaslat zprávu na váš telefon při opuštění vytyčené zóny, dále aktuální polohu, upozornění na nízký stav baterie a další důležité informace. Pokud máte telefon s OS Android, můžete si i nainstalovat obsaženou aplikaci.
GEO fence – lokátor umí zaslat upozornění nejen při opuštění vytyčené zóny, ale i určit zóny, které pes nemá navštěvovat. Při vstupu či výstupu z nastavené zóny obdržíte SMS upozornění.
Odolnost proti nárazům a voděodolnost – přístroj samozřejmě musí odolávat „používání“ ze strany vašeho zvířecího přítele. Je pevně uložen v obojku, má ochranu proti nárazům a je i voděodolný. Lokátor je chráněn proti ponoření do vody ve hloubce 1m po dobu 30ti minut.
• Podrobný návod k používání a popis dalších funkcí najdete zde.

Zaujal vás GPS obojek a chcete ho vašemu mazlíčkovi pořídit, nebo máte dotaz k jeho fungování? Klikněte na odkaz níže nebo kontaktujte prodejce na mailto: podpora@spyobchod.cz.
GPS obojek pro vás v e-shopu »